Jan Vávra - Osobní stránky

New radioshow

Již tuto středu (18.1) bude vysílána první episoda nové radioshow "Global Trance Wave". Po téměr tří-leté spoulupráci s Filipem Mařákem (F1D0) na radioshow Fresh and Juicy jsme se rozhodli vytvořit z ní dvě separované radioshow. Filipova show se jmenuje Showtime a první díl byl již vysílán první středu v měsíci. F&J nerušíme, naopak nyní připravujeme novou episodu pod společným projektem John & Filip. Styl show se trochu změní, v podstatě bude nabízet skladby nacházející se stylově mezi mým a filipovým stylem. Show bude dvouhodinová a šířena pomocí podcastu (prozatím) - v každé episodě by měla být věnována hodiny guest mixům a hodina našemu setu.
Nyní zpět k GTW (Global Trance Wave). Co tedy uslyšíte v první episodě? Především melodické trancové pecky. Na konci setu je navíc jedna novinka ode mne. Tak nezapomeňte naladit radio trance.fm zítra od 21:00.

John Waver - Biografie

Biografie Johna Wavera. Níže uvedený text není pravděpodobně aktuální a je nutné ho podstatně zrevidovat. 

Číst dál...

Trance Set 2005

Nejspíše z nostalgie se chci s Vámi podělit o jeden starší setík, který byl vytvořen v programu Traktor Studio v roce 2005. Sestává se z dnes již klasických trancových hudebních děl. Setík pochází z dob už pro mě dávno minulých, kdy jsem byl jestě posedlí tím že budu jednou DJ. Ještě dodnes si vzpomínám, jak jsem si tento mix vypaloval do svého diskmena, či do radia s CD přehrávačem. 

Číst dál...

John Waver pres. ID - ID (WIP)

Tentokrát trochu tajemnější nadpis. Tak to vezmu postupně. Vzhledem k tomu, že svojí tvorbu nesměřuji pouze k upliftu, tak jsem se rozhodl vytvořit takzvaně alias/projekt zaměřený spíše na klubovější hudbu s nižším BPM a experimentalními prvky. Toto úkazka je první svého druhu a další budou následovat. Vzhledem k tomu, že bude celé EP, tak je tento již hotový track prozatím odložený a čeká na dokončení ostatních dvou tracků, kde je jedin již ve velmi pokročilém stádiu vývoje a druhý je prozatím v mé hlavě.
P.S.: Zatím nemám vymyšlený název aliasu/projektu, tak pokud máte nějaké dobré nápady, tak se neostýchejte mi napsat na mail;)

John Waver & F1D0 - Inspired

Tento singl vznikal předlouhou dobu a výsledkem je velice pestrý sound se spoustou originálních prvků. Z tracku je cítit, že vznikal v různých obdobích a prošel si tolika upravami jako žádný jiný můj singl předtím. Release bude na domovském labelu Trance Allstar Recording společně s několika remixy od renomovaných autorů.

John Waver - Athene (WIP)

 Další z mnoha "WIPů". Tentokrát čistokrevný energický uplift s několika melodiemi. Již je podepsána smlouva s Trance Allstars Records. Remix přislíbil  Newton, Stanislav Beta a další! Bude se jistě jednat o skvělý release!

John Waver & Miles Reed - NightFall (WIP)

V neděli 25.7 jsem začal společně s Milošem Rydvalem aka Milesem Reedem pracovat na skladbě s temnou melodií a minimalistickým beatem. Jedná se o melodický progresive s melodií v C-moll. Skladba ma na 100% hotový arrange. Nyní je potřeba doladit přechody, filtraci a pouze lehonce sound, který je už v tuto chvíli téměř hotov. Samozřejmně zde budou i zvukové efekty v pozadí, které ještě více podtrhnout atmosféru.

John Waver & F1D0 - Inspired (WIP)

Po téměř mesíční pauze jsme se opět s filipem pustili do prací na našem společném projektu s "krycím" názvem XXX (Inspired). Z původně techy nářezu zde máme techy progressive, ale stále se jedná o výborný party track, na který se rozhodně můžete těšit, i v super hrubé verzi zní báječně! Dnes šla práce zpočátku pěkně ztuha, nejdříve bylo potřeba se v odloženém projektu zorientova a dále pak vymyslet hlavní motiv, který se po dlouhém boji podařilo úspěšně vymyslet.

John Waver - Morpheus & Hyperion

Tak jsem po dvou měsicích opět otevřel odložený projekt - Morpheus. Trochu sem upravil sound a celkově se pokusil opravit tu spoustu chyb, kterých jsem tam natropil opravdu hodně. Skladba je již v 95% prefinalu možná se dočkáte i vokálu. Skladba vyjde opět v průběhu roku 2010. Nyní připravuji remix pack, sám sem velice zvědavý na remixy, které na tuto povedenou melodii vzniknou. Zájem o provedení remixu projevil skladatel <a href="http://www.myspace.com/nivayamusic">Nivaya</a>. Ve volném čase pracuji na upliftingovém mixu skladby Hyperion, zatim je to dost hrubé, ale stále se posouvám ke kýženému cíly. Techy remix je zatím pouze ve formě složitější smyčky, s velice povedenou basovou linkou, která sice melodii "zazdí" ale dodá tracku party feeling.

John Waver - Thunderstorm

S velikou radostí bych rád oznámil, že na labelu Trance All-Stars records, vyjde v druhém kvartále roku 2010 skladba Thunderstorm. Potvrzený remix je od skvělého producenta - Soundlifta, který je autorem několika trancových hitů, jako jsou například Lenda, Paradise Lost a mnoho dalších. Nepotvrzený remix je od skvělého producenta Thomase Coastlina, jehož skladby zazněly již ve většině nejoblíbenějších radioshow světových Djs. Po kliknutí na tlačítko celý článek si můžete poslechnout pár ukázek jak od potvrzených tak i od nepotvrzených producentů.

Číst dál...

Fresh & Juicy Episode #002

Fresh & Juicy Episode 002 - 01-10-2008

http://dl.dropbox.com/u/10431993/fresh%20and%20juicy/002_John_Waver_aka_Jan_Vavra_-_Fresh_%26_Juicy_002_01_10_2008.mp3 ">{/play}

Download:
http://dl.dropbox.com/u/10431993/fresh%20and%20juicy/002_John_Waver_aka_Jan_Vavra_-_Fresh_%26_Juicy_002_01_10_2008.mp3

Tracklist:
01. Airbase - Tangerine
02. Airbase - Lucid
03. Tritonal - Sentient Blue
04. Stoneface and Terminal - Blueprint (Club mix)
05. Solarstone - Spectrum (Duderstadt remix)
06. Mungo - Under The Sea (Original Mix)
07. Push - Trance indicator (Plastic Boy remix)
08. Nitrous Oxide pres. Redmoon - Slide
09. Tritonal - Forever
10. Fire & Ice - Tour de Trance (Manuel le Saux remix)

First State - Sierra Nevada (Jan Vavra aka John Waver 2008 remix)

Remix na jednu z mých oblíbených skladeb z roku 2008. Jedná se o remix spíše tech-trancový. 

Atmo-set 2007

Tak aby toho nebylo málo. Udělal jsem do třetice ještě trošku jiný set. Složený převážně ze skladeb s pomalejším bpm. Atmosférické skladby jsou prokládány elektronickými skladbami. Set je trošičku kratší než obvykle z důvodu technické závady která vznikla při vytváření setu.

">http://anysite.com/anyfolder/mymusic.mp3{/play}

Číst dál...

DVD Prague 2007

Zrovna probíhají intenzivní práce na projektu - DVD prague 2007. Zatím nejrozsáhlejší projekt mého "produkčního studia" - Inverse Reality. DVD bude obsahovat pravděpodobně tři videa vytvořená pouze z fotek (do DVD meny) a dvě videa sestřihaná z videí. Jedno video bude pouze něco jako trailer, a druhé bude střiháno na rozhovory s učastníky kurzu. Na DVD budou obsaženy mimo jiné veškerá videa co jsme natočili za tři týdny tvání kurzu. Práce je ještě spousta, pokud vše dobře dopadne, můžete se těšit na pět přírůstků do sekce videa.  

BCD Student Hostel

Propagační stránka studentské koleje BCD. Nabízející levné ubytování v době letních prázdnin. Web byl postaven na CMS Mambo. Pro web byl vytvořen samostatný design, který byl udělán dle požadavků zadavatele. Podpora angličtiny a češtiny

Studentský portál 05/06

Cílem stránky bylo zlepšení komunikace mezi studenty a cvičícími. Studenti zde mohli prezentovat své vypracované projekty a nechat si je ohodnotit nejen od cvičících. Systém stánek byl vytvořen tak aby ukládání projektů bylo co nejsnadnější. K vypracování byl využit CMS Mambo (předchůdce Joomla), k hodnocení byla vytvořena vlastní komponenta umožňující vkládání projektu ve formátu .doc nebo .pdf. Web podporoval jak češtinu tak angličtinu.

 

Podivné Dědictví

Filmeček, inspirovaný scénkou z filmu podivné dědictví. Zahrál jsem si hlavní roli.;) Tato scénka která vznikla na exterierových cvičení se školou SPŠST v pánské ulici.

Číst dál...

Loupež bez výdělku

Filmeček, který vznikl na exterierech 2004. Při natáčení se jako vždy užilo spoustu srandy (i spousta průs*rů ;)). V tomto dílku jsem sloužil pouze jako postprodukce a skript (v překladu obsluha klapy a zápis jaký záběr byl již natočen). Ve videu je převážně použita hudba z filmu Pulp Fiction. Sice jsme nakonec finální hlasování o nejlepší filmeček exteriérů nevyhráli, ale umístili jsme se na krásném druhém místě. 

DOWNLOAD

Pašeráci

Dílo, které vzniko na exterierech léta páně 2005. Já jsem si tu střihnul hlavní roli. Kromě toho jsem se postaral o soundtrack k filmečku. Při vytváření se jak jinak než prožil kopec srandy a získala spousta skvělých zkušeností.   

DOWNLOAD

Střelby

12 minutový sestříih ze závodu střelců. Závod se pořádal v létě roku 2006. Natáčeno bylo na obyčejný hybridní fotoaparát od firmy Sanyo. Video obsahuje komentář a krátkou dynamičtější pasáž, tak aby se divák při jeho sledování nezačal nudit ;). 

DOWNLOAD

 

 

Vítejte

Mé jméno je Jan Vávra a jsem člověk s mnoha tvůrčími koníčky. Již od dětství jsem byl fascinován tvořením téměř čehokoliv. Ať už to bylo vymýšlení vlastních melodií, textů, vytváření úrovní do starých konzolových či PC her, natáčení, focení, programování textových her a mnoho dalších kreativních aktivit. Bohužel čas je neúprosný a není neomezený, a mé koníčky se tak nakonec ustálily na tom, co zveřejňuji na tomto webu. Primárně se teď zaměřuji na programování v .NET a hudební tvorbou pod aliasem "John Waver".