Jan Vávra - Osobní stránky

John Waver - Mythologica EP

Během následujících dvou měsíců by mělo na labelu Beyond The Stars Recordings vyjít EP s názvem Mythologica. Jedná se o EP složené ze tří skladeb, kdy každý track je pojatý v trochu jiném stylu. První skladba je spíše klidnější a obsahuje několik melodických motivů. Druhý track je klasickým zástupcem upliftu s veselejší atmosférou a vzletnou melodií. Třetí skladba je pak zacílena na klubověji založenou část posluchačů, a tím se tak od ostatních skladeb na EP podstatně liší. No posuďte sami ...

Two new preview tracks

Po dlouhé době jsem provedl menší update mého soundcloud účtu, kam sem již téměř dva roky nic neposlal! Rozhodl jsem se zveřejnit dva nejnovější přírůstky v kategorii work in progress. Tentokrát se jedná o dvě skladby ve velice brzkém stádiu vývoje - avšak jejich zvuk a melodie se mi natolik zalíbily, že jsem si řekl, že se o ně podělím. Snad se budou líbit!

První skladba je čistý nabušený uplifting trance hrající v tempu 140 BPM. Zatím jsou udělané jen základní melodické linky. Myslím, že basa se povedla (i když stále trochu moc houpe). Synth, který hraje melodie, je jeden z nejjednodušších, který jsem kdy udělal, ale díky tomu je velice výrazný. Samozřejmě ho neminulo spousta efektování, které ho ve výsledku trochu ozvláštňují.Druhá skladba není ani tak čistý uplifting. Spíše bych ho hezky moderně zařadil do kategorie proglifting, protože má progresivnější basovou linku a výrazný stoupající synth držící melodickou linku ve výšinách.

John Waver - 2014 - WIP from 2010

Před třemi lety jsem odeslal na svůj youtube kanál video, obsahující přes tucet nedokončených skladeb z roku 2010. Tento rok jsem jich měl na kontě mnohem více - některé skladby se dostaly do velmi pokročilého stádia rozpracování. Jedna z nich byla skladba označená ve zmíněném videu jako ID2. Projekt jsem neotevřel více než dva roky, avšak před týdnem jsem si konečně doinstaloval poslední zbytky patřičného softwarového vybavení k tomu abych mohl v tomto projektu pokračovat. Učinil jsem tak a nyní je skladba téměř hotová.
Jedná se o track s letní atmosférou, BPM je na mě velmi nízké (132) což zvýrazňuje již tak poměrně poklidnou atmosféru skladby. Stále je nutné na projektu pořádně zapracovat, ale věřím že je to na velmi dobré cestě.

John Waver - 2013 - New WIP

Po velmi dlouhé době jsem se pustil do skládání hudby. Primárně mě k tomu vedly dva důvody. Za prvé jsem si sestavil nové PC, takže mě již přílišné HW nároky tolik nelimitují jako dříve (díky tomu jsem spoustu projektů nemohl dokončit) a za druhé podzimní až zimní počasí ve mě vyvolalo náhlí zachvěv tvůrčí nálady.
Vniklo tedy pár hrubých nápadů a jeden z nich jsem rozpracoval. Skladbu jsem zaslal do Labelu a očividně se skladba líbí, takže někdy v únoru by měl být oficiální release na sublabelu TAR.
V době všudypřítomných agresivních, smutných až pompezních skladeb seby mohla být tato veselá skladba příjemnou změnou, která by vám mohla zvednout náladu.

Global Trance Wave #007

Léto je v plném proudu, proto je  v pořadí sedmá episoda Global Trance Wave napěchována skladbami s příjemnou letní atmosférou.

Global Trance Wave 007 - 18-07 2012


Download: 
https://dl.dropbox.com/u/10431993/GTW/GTW007_John_Waver_18_07_2012.mp3

Tracklist:
01.Deadmau5 - The Veldt (feat. Chris James)
02.Gui Boratto - No Turning Back (Original Mix)
03.Starchaser feat. Tereza Janouskova - Wild Blue (Extended mix)
04.JOOP feat.Tiffany Johnston - Just One Night (Original Mix)
05.Tritonal & Kaeno- Azuca (Club Mix)
06.Gradian - Valkyrie (Abstract Vision & Elite Electronic Remix)
07.Dash Berlin - Earth Hour(Club Mix)
08.Neev Kennedy & Dark Matters - Loneliness Wont Leave Me Alone (Sebastian Brandt Remix)
09.Ace Da Brain - Magic Waters (Ronny K. & David Wurczel Guitar Emotion Remix)
10.Ronny K. vs Laucco - Better Tomorrows (Dedicated To Victims In Japan)
11.Wach pres. Oussama Mlaouhia - Tunisia (Original Mix)

Global Trance Wave #006

Jako každou třetí středu v měsíci se i tento měsíc vysílala na radiu trance.fm episoda radioshow Global Trance Wave tentokrát s pořadovým číslem 6. Jak již tomu bývá pravidlem, i v této episodě začínáme hezky „od podlahy“ s pomalejším BPM, avšak i přesto v rychlém rytmu. Po prvním poklidnějším tracku s příjemným vokálem a s originálním instrumentální podkladem, přichází na řadu singl Kinetic s moderním zkresleným syntetickým ústředním leadem. V podobném duchu pokračuje i čtvrtý track Decadence, již lehce staršího data, nicméně to mu neubírá na jeho velice originálním podání. Melodii zde nehledejte, jedná se především o ústřední syntetický sound, který z tohoto singlu dělá skvost hodný pozornosti. Polovinu setu zakončuje Andrew Rayel s velice úspěšným singlem Aeon Of Revenge, který je zároveň nejlepším trackem episody (Wave of The Month). Postupnou gradací se mix pozvolna dostává do své upliftingové pasáže. K zaslechnutí je mimo jiné remix od Arctic Moona s jeho typickým soundem a singl od Matta Bukovského jenž zde zastupuje aktuálně hlavní proud upliftingového zvuku. No toť asi vše. Mohu jen popřát příjemný poslech a za měsíc opět naslyšenou.

Global Trance Wave 006 - 20-06 2012


Download: 
https://dl.dropbox.com/u/10431993/GTW/GTW006_John_Waver_20_06_2012.mp3

Tracklist:
01.Neev Kennedy - A Bridge (DNS project remix)
02.Abstract Vision & Elite Electronic - Kinetic (Original Mix)
03.ID-ID
04.Vengeance - Decadence (Denga & Manus Mix)
05.Andrew Rayel - Aeon Of Revenge (Original Mix) [WoTM]
06.Andrew Rayel - 550 Senta (Original Mix)
07.Solarstone and Haris C - Ultraviolet (Solarstone pure mix)
08.Solarstone with Giuseppe Ottaviani - Falcons
09.Matt Bukovski - In Dreams (Original Mix)
10.Brave - The Healer (Arctic Moon remix)
11.Gareth Emery Feat. Christina Novelli - Concrete Angel (John O'Callaghan Remix)

Global Trance Wave #005

Speciální episoda Global Trance Wave, obsahující pouze skladby od mě. Původně jsem neměl v plánu takovouto episodu vůbec dělat, ale bohužel jsem byl donucen okolnostmi. Mé pravidlně sledování trance-scény jsem nebyl tento měsíc schopný sehnat deset kvalitních tracku, které by si zasloužily své místo v GTW. Netuším, čím to je, zda můj vkus je příliš náročný, nebo jen opravdu nevycházejí kvalitní skladby. Možná je to také způsobeno tím, že jsem byl velice zaměstnaný - tím pádem jsem neměl tolik možností kvalitní materiál schánět. Každopádně vznikla tato speciální episoda a do přístího dílu tak mám již nyní připraveny čtyři velice kvalitní skladby. Pevně věřím, že k nim naleznu zbylých šest a nebude tak příští set kvalitativně ochuzen. Nejlepší skladbu měsíce jsem tentokrát nevolil - tuto možnost máte vy a já následně vítěze vyhlásím zde v komentářích! Doufám, že se Vám setím bude líbít a jeho poslech si náležitě užijete. 

Global Trance Wave 005 - 16-05-2012


Download: 
https://dl.dropbox.com/u/10431993/GTW/GTW005_John_Waver_16_05_2012.mp3

Tracklist:
01.John Waver & Miles Reed - Nightfall (Original mix) [TAR]
02.John waver - ID [CDR]
03.Soundlift - Long Way Back (John waver) [ABORA]
04.John waver - Morpheus (Original mix) [TAR]
05.Eric Hakansson - Rise (John Waver short remix) [TAR]
06.John Waver - Athene (Original mix) [TAR]
07.John Waver - Hyperion (Energetic mix) [DEFCON]
08.John Waver - ID [TAR]
09.tranzLift vs AiryBoy - 1989 (Incl. John Waver Remix) [TAR]

INSOUND Show 067: Guestmix - John Waver (CZE)

Níže uvádím citaci z webu radia "Senstation Factory", kde se v rámci pravidelné radioshow INSOUND show, také objeví můj guest mix sestavený pouze z tracků z mé produkce. Více již zmíněná citace.

S 67. dílem INSOUND Show nás přivítá velice vydařená produkce tuzemského producenta Johna Wavera. Nicméně se budete moci těšit na opět solidní várku produkce, ve které se zaručeně objeví novinky od projektů Solarstone, Marc Simz, Alexander Popov, The Blizzard nebo, jako obvykle, pár nových jmen. Už přestávám přemýšlet, kolik tranceových jmen se s každým pondělím a novými releasy objeví. Názory lidí, že trance umírá mi tak přijdou neuvěřitelně zcestné a dokazující, že daný člověk daný styl vůbec nesleduje a žije minulostí. I to Vám dokážeme s touto epizodou, která se v éteru objeví již v premiéře tento pátek od 18:00 !!!

Tracklist:
01. Eric Hakansson - Rise (John Waver Remix) [Trance All-Stars Records]
02. John Waver - Athene [Trance All-Stars Records]
03. John Waver - Hyperion (Energetic Mix) [Defcon Recordings]
04. John Waver - ID [Trance All-Stars Records]
05. tranzLift vs AiryBoy - 1989 (John Waver Remix) [Trance All-Stars Records]

Global Trance Wave #004

Pomalu se nám začíná venku vyjasňovat a připravy na letní sezónu jsou v plném proudu, proč si teda neudělat čas na jeden takový setík, který Vás příjemně letně naladí? Ano, tušíte správně, nová episoda Global Trance Wave "is here". Nemeškejte a začněte stahovat setík a mezitím si můžete přečíst níže uvedený popis ... 

Tolik asi ke krátkému propagačnímu introtextu :). Co Váš tedy v této episodě čeká a nemine? Opět zde máme několik tracku od stálic - ať už je to Orjan Nilsen, Ronny K, Armin van Buuren či Tritonal. Moje favorizování některých skladatelu je nepopiratelné, avšak oni si to jistě v mých uší zaslouží. Setík se tentokrát přehoupne do uplifting trance trochu dříve než je tomu zvykem, ale to jest tím že v jarním počasí se urodilo spoustu kvalitního energického trance s krásnými melodiemi. Wave of The Monht jest od  Ralphie B-ho, který má tak již druhý "zařez na pažbe". V této episodě nalezenete hned dva autory, kteří jsou zde zastoupeni hned dvěmi skladbami. Jsou jimi Sebastian Brandt a již zmíněný Ralphie B. Na závěr setu jsem si opět nemohl odpustit track od českého dua tranzLift, kteří občas dokáží příjemně překvapit a vydat velice svižný a povedený upliftng trance. 

Global Trance Wave 004 - 18-04-2012


Download: 
https://dl.dropbox.com/u/10431993/GTW/GTW004_John_Waver_18_04_2012.mp3

Tracklist:
01.Tritonal feat Jeza - I Can Breathe (Tritonal Club mix)
02.Armin Van Buuren & Orjan Nilsen - Belter (Original mix)
03.Ralphie B - Demons are Forever
04.Chapter XJ - Believe (Matt Bukovski Remix)
05.Ralphie B - Icarus [WoTM]
06.Sebastian Brandt - Mana
07.Sebastian Brandt - 450
08.Ronny K. - Harmony Of Nine Water (Original mix)
09.tranzLift vs. AiryBoy - Butterfly (Original mix)
10.Luke Bond ft Emel - Amaze (Original mix)

Global Trance Wave #003

Je zde třetí středa v měsící s ní také pravidelná radioshow Global Trance Wave, která je pravidelně vysílána na radiu trance.fmve 21:00 CET. Úvod setu se nese v duchu melodického progresive trancu. Nalzenete zde i dva tracky od Armin Van Buurena, který mě příjemně překvapil melodickými party tracky, které vytvořil společně s producentem Benno de Goeijem. Jedna ze skladeb konkrétně jeho remix na Nova Zemblamě zaujala natolik, že jsem jí musel zvolit za nejlepší skladbu měsíce. Mé rozhodnutí ohledně wave of the month málem padlo na nezvyklou sklabou s užasným vokálem a pohlcující atmosférou - Winter Never Comes ve spektakulárním remixu od Mark Etesona. Desátou skladbou mixu je překrásní uplift od čekého mistra Ronnyho K - White Rose, který mě tímto trackem před více než dvě a půl lety v podstatě namotivoval pustit se vážněji do vlastní tvorby. No což, posuďte sami. Užijte si poslech, alespoň z poloviny tak jako jsem si já užil jeho vytváření!

Global Trance Wave 003 - 21-03-2012


Download: 
https://dl.dropbox.com/u/10431993/GTW/GTW003_John_Waver_21_03_2012.mp3

Tracklist:
01.Beat Service - Solo (Sundown mix)
02.Kyau & Albert This Love (Original Mix)
03.Armin Van Buuren pres. Gaia - J'ai Envie De Toi (Original Mix)
04.Wiegel Meirmans Snitker - Nova Zembla (Armin Van Buuren Remix)
05.Solarstone - Touchstone (Elfsong Remix)
06.Paper Aeroplanes - Winter Never Comes (Mark Eteson Club Mix)
07.Luke Terry - Tales From The Forest (Andrew Rayel Sundown Remix)
08.Hoyaa presents Lunar System - Fading Moon (Original Mix)
09.Stonevalley - Hybrid (Original mix)
10.Ronny K. - White Rose (Original mix)
11.Running Man - Amnesia (SoundLift's Emotional Take)

Global Trance Wave #002

Únorová episoda GTW jdoucí ve šlápějích předchozí episody. Počátek mixu je pomalejší lehce pop-trancový. Začátek setu je podtaktovkou producenta pocházejícího z Asie - Shogun s jeho specifickým stylem. Set pokračuje ve svižnějším tempu trackem of Orjana Nilsena - Legions. Postupnou gradací se pak setím pomalu přesune na vlny uplifting trancu. "Wave of The Month" jest track od uznávaného veterána melodického trancu "Ralphie B" - Dephi. Uprostřed setu se nachází hned dva tracky od tohoto mistra. Je vidět, že Raplhie má chuť produkovat originální melodický trance, kterého je poslední dobou velice pomálu. Set je zakončet skladbou od českého skladatelského dua tranzLift. Tuto skladbu mám exkluzivně v prerelease verzi, proto ji zde uvádím pouze pod názvem ID. Užijte si poslech a za měsíc opět naslyšenou!

Global Trance Wave 002 - 15-02-2012


Download: 
https://dl.dropbox.com/u/10431993/GTW/GTW002_John_Waver_15_02_2012.mp3

Tracklist:
01.Dark Matters feat. Jess Morgan - I Don't Believe In Miracles (Shogun Remix)
02.Orjan Nilsen - Legions (Original Mix)
03.Noah Neiman- Endorush (Original Mix)
04.Heatbeat - Arganda (Original mix)
05.Ralphie B - Delphi (Original Mix) [WoTM]
06.Ralphie B - Bullfrog (Original Mix)
07.John O'Callaghan & Kathryn Gallagher - Mess Of A Machine (Sean Tyas Remix)
08.Paul Miller - Red Label (Original Mix)
09.Lee Canning - Infinity (Avenger Remix)
10.tranzLift - ID

Global Trance Wave #001

První epizoda pravidelně vysílané radioshow Global Trance Wave. Po zániku Fresh & Juicy vznikli dva projekty - Global Trance Wave (John Waver) a ShowTime (Filip Marak).

Global Trance Wave bude vysílána pravidelně každou třetí středu ve 21:00 CET na rádiu trance.fm. Mixy budou naplněny vždy tím nejlepším, co jsem za poslední měsíc vyposlouchal všemožné mezi hudebními žánry Trance/House/Trouse apod... 

K samotné episodě 001. Úvod se již tradičně nese v pomalejším rytmu s postupnou gradací do uplifting trance na konci setu. Skladbou episody je "El Mar", který mě příjemně překvapil svým svěžím a originální pojetím. Za zmínku stojí předposlední, již skoro klasický track od Androida, který si již (bohužel pro posluchače) užívá skladatelského důchodo. Přesto věřím že se mi s ním ještě podaří něco někdy vytvořit. Poslední track setu je můj "upcoming singl" Redeemer. Kompletní tracklist přikládám níže.

Global Trance Wave 001 - 14-01-2012


Download: 
http://dl.dropbox.com/u/10431993/GTW/GTW001_John_Waver_18_01_2012.mp3

Tracklist:
01.Purple Haze feat. Frederick - Timezone (Original Mix)  02.Suncrusaders - Oceanic (Original Mix)
03.Shogun feat. Melissa Loretta – Lotus ( Original Mix )
04.Fast Distance _ Dimension - El Mar (Dimension Remix) -
05.Orkidea - Unity (Solarstone's Pure Mix)
06.Exostate - Without Warning (Suncatcher Remix)
07.Airborne Angel - Time & Space (Original Mix)
08.Hoyaa pres. Lunar System - On The Edge (Original Mix)
09.Android - STM 064 (Ronny K. Emotion Remix)
10.John Waver - ID (Orignal mix)

New radioshow

Již tuto středu (18.1) bude vysílána první episoda nové radioshow "Global Trance Wave". Po téměr tří-leté spoulupráci s Filipem Mařákem (F1D0) na radioshow Fresh and Juicy jsme se rozhodli vytvořit z ní dvě separované radioshow. Filipova show se jmenuje Showtime a první díl byl již vysílán první středu v měsíci. F&J nerušíme, naopak nyní připravujeme novou episodu pod společným projektem John & Filip. Styl show se trochu změní, v podstatě bude nabízet skladby nacházející se stylově mezi mým a filipovým stylem. Show bude dvouhodinová a šířena pomocí podcastu (prozatím) - v každé episodě by měla být věnována hodiny guest mixům a hodina našemu setu.
Nyní zpět k GTW (Global Trance Wave). Co tedy uslyšíte v první episodě? Především melodické trancové pecky. Na konci setu je navíc jedna novinka ode mne. Tak nezapomeňte naladit radio trance.fm zítra od 21:00.

John Waver - Biografie

Biografie Johna Wavera. Níže uvedený text není pravděpodobně aktuální a je nutné ho podstatně zrevidovat. 

Číst dál...

Trance Set 2005

Nejspíše z nostalgie se chci s Vámi podělit o jeden starší setík, který byl vytvořen v programu Traktor Studio v roce 2005. Sestává se z dnes již klasických trancových hudebních děl. Setík pochází z dob už pro mě dávno minulých, kdy jsem byl jestě posedlí tím že budu jednou DJ. Ještě dodnes si vzpomínám, jak jsem si tento mix vypaloval do svého diskmena, či do radia s CD přehrávačem. 

Číst dál...

John Waver pres. ID - ID (WIP)

Tentokrát trochu tajemnější nadpis. Tak to vezmu postupně. Vzhledem k tomu, že svojí tvorbu nesměřuji pouze k upliftu, tak jsem se rozhodl vytvořit takzvaně alias/projekt zaměřený spíše na klubovější hudbu s nižším BPM a experimentalními prvky. Toto úkazka je první svého druhu a další budou následovat. Vzhledem k tomu, že bude celé EP, tak je tento již hotový track prozatím odložený a čeká na dokončení ostatních dvou tracků, kde je jedin již ve velmi pokročilém stádiu vývoje a druhý je prozatím v mé hlavě.
P.S.: Zatím nemám vymyšlený název aliasu/projektu, tak pokud máte nějaké dobré nápady, tak se neostýchejte mi napsat na mail;)

John Waver & F1D0 - Inspired

Tento singl vznikal předlouhou dobu a výsledkem je velice pestrý sound se spoustou originálních prvků. Z tracku je cítit, že vznikal v různých obdobích a prošel si tolika upravami jako žádný jiný můj singl předtím. Release bude na domovském labelu Trance Allstar Recording společně s několika remixy od renomovaných autorů.

John Waver - Athene (WIP)

 Další z mnoha "WIPů". Tentokrát čistokrevný energický uplift s několika melodiemi. Již je podepsána smlouva s Trance Allstars Records. Remix přislíbil  Newton, Stanislav Beta a další! Bude se jistě jednat o skvělý release!

John Waver & Miles Reed - NightFall (WIP)

V neděli 25.7 jsem začal společně s Milošem Rydvalem aka Milesem Reedem pracovat na skladbě s temnou melodií a minimalistickým beatem. Jedná se o melodický progresive s melodií v C-moll. Skladba ma na 100% hotový arrange. Nyní je potřeba doladit přechody, filtraci a pouze lehonce sound, který je už v tuto chvíli téměř hotov. Samozřejmně zde budou i zvukové efekty v pozadí, které ještě více podtrhnout atmosféru.

John Waver & F1D0 - Inspired (WIP)

Po téměř mesíční pauze jsme se opět s filipem pustili do prací na našem společném projektu s "krycím" názvem XXX (Inspired). Z původně techy nářezu zde máme techy progressive, ale stále se jedná o výborný party track, na který se rozhodně můžete těšit, i v super hrubé verzi zní báječně! Dnes šla práce zpočátku pěkně ztuha, nejdříve bylo potřeba se v odloženém projektu zorientova a dále pak vymyslet hlavní motiv, který se po dlouhém boji podařilo úspěšně vymyslet.

 

Vítejte

Mé jméno je Jan Vávra a jsem člověk s mnoha tvůrčími koníčky. Již od dětství jsem byl fascinován tvořením téměř čehokoliv. Ať už to bylo vymýšlení vlastních melodií, textů, vytváření úrovní do starých konzolových či PC her, natáčení, focení, programování textových her a mnoho dalších kreativních aktivit. Bohužel čas je neúprosný a není neomezený, a mé koníčky se tak nakonec ustálily na tom, co zveřejňuji na tomto webu. Primárně se teď zaměřuji na programování v .NET a hudební tvorbou pod aliasem "John Waver".