Jan Vávra - Osobní stránky

1001 tipů a triků pro C# 2010

Po dobré zkušenosti s knihou 1001 tipů a triků pro SQL jsem se rozhodl pustit se do čtení podobně koncipované knihy (viz název článku). Jako u knížky zabývající se SQL jsem očekával především inspiraci a zopakování základů programování v C#. Začátek knihy byl zaměřený na základní dovednosti, tj. syntaxe, obsluha výjimek, třídy, metody apod. Pln očekávání jsem se do knihy začetl., před sebou jsem měl ještě více jak půlku knihy. Každá kapitola však obsahovala stále více redundatních tipů a triků a stále se opakujících postupů. V knize jsem pár inspirací našel, avšak rozhodně nesplinila mé očekávání. Tipy nejsou nikterak komplexní, a jak jsem již napsal výše, stále se opakuje spousta jednoduchých témat.

Zda tuto knihu doporučit či nikolv, toť otázka. V době, kdy jsem knihu zakoupil mě stála 500 Kč, což je cena neadekvátní informacím, které mi přinesla. Aktuálně lze knihu sehnat okolo 300 Kč, což už je přijatelnější. Nemyslím si že by forma tipů a triků byla špatná, avšak autor se s problematikou nedokázal adekvátně poprat. V knize se dají najít zajímavé postřehy, ale potenciál byl mnohonásobně vyšší. Mé hodnocení je 2/5.

 

Vítejte

Mé jméno je Jan Vávra a jsem člověk s mnoha tvůrčími koníčky. Již od dětství jsem byl fascinován tvořením téměř čehokoliv. Ať už to bylo vymýšlení vlastních melodií, textů, vytváření úrovní do starých konzolových či PC her, natáčení, focení, programování textových her a mnoho dalších kreativních aktivit. Bohužel čas je neúprosný a není neomezený, a mé koníčky se tak nakonec ustálily na tom, co zveřejňuji na tomto webu. Primárně se teď zaměřuji na programování v .NET a hudební tvorbou pod aliasem "John Waver".