Jan Vávra - Osobní stránky

Pro ASP.NET 4 in C# 2010

Když jsem začínal s ASP.NET, hledal jsem především zdroje na internetu a procházel veškeré dostupně online članky. Avšak po nějakém čase začala moje mysl dychtit po komplexnějším vysvětlení do souvislostí. Aneb to co mi většina online zdrojů nedokáže poskytnou. Začal jsem se proto poohlížet po knize zaměřené na ASP.NET (C#). Záhy moje volba padla na knihu od vydavatelství APress - Pro ASP.NET 4 in C# 2010 od autorů Matthew MacDonald a Adam Freeman. Volba to věru nebyla zlá, ba naopak jsem si čtení této knihy velice užil a sám sebe obohatil o spoustu užitečných informací.

Ač má kniha přes 1500 stránek, čte se překvapivě svižně. Důvodem toho jest velice dobře zvolené pořadí probírané látky. Témata jsou vcelku podrobně vysvětlena, téměř nikdy jsem při čtení knihy němel tendenci dohledávat aditivní zdroje online, či hledat odpovědi kdekoliv jinde. Postupně jsem pochopil všechny důležité aspekty a zákoutí ASP.NET webforms a byl jsem mile překvapen, co všechno tento užitečný nástroj nabízí.

Knihu mohu vřele doporučit, její jedinou nevýhodou je její délka, která je ale vyvážena celkovou obsáhlostí probraného tématu. Pro začatečníka, který s ASP.NET již experimentoval, je tato kniha velice vhodou volbou k prohloubení znalostí. Myslím, že s klidným svědomím mohu této knize udělit absolutní hodnocení - 5/5.

 

Vítejte

Mé jméno je Jan Vávra a jsem člověk s mnoha tvůrčími koníčky. Již od dětství jsem byl fascinován tvořením téměř čehokoliv. Ať už to bylo vymýšlení vlastních melodií, textů, vytváření úrovní do starých konzolových či PC her, natáčení, focení, programování textových her a mnoho dalších kreativních aktivit. Bohužel čas je neúprosný a není neomezený, a mé koníčky se tak nakonec ustálily na tom, co zveřejňuji na tomto webu. Primárně se teď zaměřuji na programování v .NET a hudební tvorbou pod aliasem "John Waver".