Jan Vávra - Osobní stránky

WPF Tutorial Díl 2. – Grafické úpravy a práce s Designérem

V prvním díle seriálu jsme založili nový projekt pojmenovaný WpfTutorial, upravili vzhled okna, přidali mu nadpis a vložili do něj Label s textem „Hello World“. V dalším díle graficky upravíme okno aplikace a výše zmíněný Label. Při tom využijeme mimo jiné integrovaný Designer Visual Studia.

Číst dál...

WPF Tutorial Díl 1. - Hello World ve WPF

Když jsem před několika lety začínal tvořit ve WPF záhy jsem zjistil, že na českém webu o této technologii není příliš článků. Nyní je situace o něco lepší, ale stále si myslím, že není nikdy na škodu také něčím přispět. Proto jsem se rozhodl začít psát seriál o WPF – a to formou praktických ukázek s co možná nejjednodušším popisem funkce. Do větších podrobností začnu zabíhat možná časem. Seriál předpokládá, že čtenář má určité zkušenosti s programováním. Ideálně alespoň základní znalost C# a XML, orientace v. NET je výhodou, ale alespoň pro prvních pár dílu není potřeba.

Číst dál...

 

Vítejte

Mé jméno je Jan Vávra a jsem člověk s mnoha tvůrčími koníčky. Již od dětství jsem byl fascinován tvořením téměř čehokoliv. Ať už to bylo vymýšlení vlastních melodií, textů, vytváření úrovní do starých konzolových či PC her, natáčení, focení, programování textových her a mnoho dalších kreativních aktivit. Bohužel čas je neúprosný a není neomezený, a mé koníčky se tak nakonec ustálily na tom, co zveřejňuji na tomto webu. Primárně se teď zaměřuji na programování v .NET a hudební tvorbou pod aliasem "John Waver".

 

Související články