Jan Vávra - Osobní stránky

Two new preview tracks

Po dlouhé době jsem provedl menší update mého soundcloud účtu, kam sem již téměř dva roky nic neposlal! Rozhodl jsem se zveřejnit dva nejnovější přírůstky v kategorii work in progress. Tentokrát se jedná o dvě skladby ve velice brzkém stádiu vývoje - avšak jejich zvuk a melodie se mi natolik zalíbily, že jsem si řekl, že se o ně podělím. Snad se budou líbit!

První skladba je čistý nabušený uplifting trance hrající v tempu 140 BPM. Zatím jsou udělané jen základní melodické linky. Myslím, že basa se povedla (i když stále trochu moc houpe). Synth, který hraje melodie, je jeden z nejjednodušších, který jsem kdy udělal, ale díky tomu je velice výrazný. Samozřejmě ho neminulo spousta efektování, které ho ve výsledku trochu ozvláštňují.Druhá skladba není ani tak čistý uplifting. Spíše bych ho hezky moderně zařadil do kategorie proglifting, protože má progresivnější basovou linku a výrazný stoupající synth držící melodickou linku ve výšinách.

John Waver - 2014 - WIP from 2010

Před třemi lety jsem odeslal na svůj youtube kanál video, obsahující přes tucet nedokončených skladeb z roku 2010. Tento rok jsem jich měl na kontě mnohem více - některé skladby se dostaly do velmi pokročilého stádia rozpracování. Jedna z nich byla skladba označená ve zmíněném videu jako ID2. Projekt jsem neotevřel více než dva roky, avšak před týdnem jsem si konečně doinstaloval poslední zbytky patřičného softwarového vybavení k tomu abych mohl v tomto projektu pokračovat. Učinil jsem tak a nyní je skladba téměř hotová.
Jedná se o track s letní atmosférou, BPM je na mě velmi nízké (132) což zvýrazňuje již tak poměrně poklidnou atmosféru skladby. Stále je nutné na projektu pořádně zapracovat, ale věřím že je to na velmi dobré cestě.

John Waver - 2013 - New WIP

Po velmi dlouhé době jsem se pustil do skládání hudby. Primárně mě k tomu vedly dva důvody. Za prvé jsem si sestavil nové PC, takže mě již přílišné HW nároky tolik nelimitují jako dříve (díky tomu jsem spoustu projektů nemohl dokončit) a za druhé podzimní až zimní počasí ve mě vyvolalo náhlí zachvěv tvůrčí nálady.
Vniklo tedy pár hrubých nápadů a jeden z nich jsem rozpracoval. Skladbu jsem zaslal do Labelu a očividně se skladba líbí, takže někdy v únoru by měl být oficiální release na sublabelu TAR.
V době všudypřítomných agresivních, smutných až pompezních skladeb seby mohla být tato veselá skladba příjemnou změnou, která by vám mohla zvednout náladu.

John Waver pres. ID - ID (WIP)

Tentokrát trochu tajemnější nadpis. Tak to vezmu postupně. Vzhledem k tomu, že svojí tvorbu nesměřuji pouze k upliftu, tak jsem se rozhodl vytvořit takzvaně alias/projekt zaměřený spíše na klubovější hudbu s nižším BPM a experimentalními prvky. Toto úkazka je první svého druhu a další budou následovat. Vzhledem k tomu, že bude celé EP, tak je tento již hotový track prozatím odložený a čeká na dokončení ostatních dvou tracků, kde je jedin již ve velmi pokročilém stádiu vývoje a druhý je prozatím v mé hlavě.
P.S.: Zatím nemám vymyšlený název aliasu/projektu, tak pokud máte nějaké dobré nápady, tak se neostýchejte mi napsat na mail;)

John Waver - Athene (WIP)

 Další z mnoha "WIPů". Tentokrát čistokrevný energický uplift s několika melodiemi. Již je podepsána smlouva s Trance Allstars Records. Remix přislíbil  Newton, Stanislav Beta a další! Bude se jistě jednat o skvělý release!

John Waver & Miles Reed - NightFall (WIP)

V neděli 25.7 jsem začal společně s Milošem Rydvalem aka Milesem Reedem pracovat na skladbě s temnou melodií a minimalistickým beatem. Jedná se o melodický progresive s melodií v C-moll. Skladba ma na 100% hotový arrange. Nyní je potřeba doladit přechody, filtraci a pouze lehonce sound, který je už v tuto chvíli téměř hotov. Samozřejmně zde budou i zvukové efekty v pozadí, které ještě více podtrhnout atmosféru.

John Waver & F1D0 - Inspired (WIP)

Po téměř mesíční pauze jsme se opět s filipem pustili do prací na našem společném projektu s "krycím" názvem XXX (Inspired). Z původně techy nářezu zde máme techy progressive, ale stále se jedná o výborný party track, na který se rozhodně můžete těšit, i v super hrubé verzi zní báječně! Dnes šla práce zpočátku pěkně ztuha, nejdříve bylo potřeba se v odloženém projektu zorientova a dále pak vymyslet hlavní motiv, který se po dlouhém boji podařilo úspěšně vymyslet.

 

Vítejte

Mé jméno je Jan Vávra a jsem člověk s mnoha tvůrčími koníčky. Již od dětství jsem byl fascinován tvořením téměř čehokoliv. Ať už to bylo vymýšlení vlastních melodií, textů, vytváření úrovní do starých konzolových či PC her, natáčení, focení, programování textových her a mnoho dalších kreativních aktivit. Bohužel čas je neúprosný a není neomezený, a mé koníčky se tak nakonec ustálily na tom, co zveřejňuji na tomto webu. Primárně se teď zaměřuji na programování v .NET a hudební tvorbou pod aliasem "John Waver".